Turnaukset

TURNAUKSET

 

Jalkapallokoulussa harjoittelevista pelaajista kootaan peliryhmiä mm. turnauksiin. 

Jos pelaaja edustaa seuraa, kysymme seuralta luvan peliryhmässämme pelaamiseen.

 

 

 

U7 TURNAUS LA 21.9.

 

Jalkapallokoulun peliryhmä osallistui -12 syntyneiden turnaukseen la 21.9. Kirkkonummella.

 

U6 TURNAUS JA TAITORADAT LA 12.10. SOLVALLASSA

 

Jalkapallokoulu järjestää v. 2013/14 syntyneille pelaajille 5v5 turnauksen Solvallan urheiluopistolla klo 12.00-16.00. Pelejä tulee 4-5 kpl per joukkue ja osallistumismaksu on 80 e.

Turnauksessa pelaajat voivat myös suorittaa Jalkapallokoulun Taitoratoja, jotka kellotetaan. Kilpa ja Eliitti -tason tulokset palkitaan. Kaikkien pelaajien tulokset dokumentoidaan kehittymisen seurantaa varten.

Lisätietoa Taitoradoista löydät Taitoratakisat -sivultamme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAISTEN HARRASTE 5V5 TURNAUS LA 28.9

 

Jalkapallokoulun oma naisten turnaus pelattiin la 28.9. Solvallan urheiluopistolla Nuuksiossa.

Alla tulokset turnausksestamme.

 

 

 

 

 

Naisten Solvallan turnauksen tulospalvelu:

 

Alkusarjan ottelut:

12.00

Nuuksio - FC Wild, 0-6

FC Disco - Keika, 2-3

12.20

HyPS Sininen - Riksu United, 0-7

12.40

HyPS Valkoinen - Keika, 2-0

FC Wild - FC Harhasyöttö, 2-0

13.00

FC Lime - HyPS Sininen, 1-0

13.20

FC Harhasyöttö - Nuuksio, 1-1

FC Disco - HyPS Valkoinen, 1-3

13.40

Riksu United - FC Lime, 2-0

 

 

Lohko 1:                       ottelut   maalit   pisteet   nopein maali (aika)

1. FC Wild                       2         8-0           6             0.06

2. FC Harhasyöttö         2          1-3           1

3. Nuuksio                     2          1-6          1

 

Lohko 2:

1. HyPS valkoinen        2         5-1           6               1

2. Keika                         2         3-4          3               5

3. FC Disco                   2         3-6          0               9

 

Lohko 3:

1. Riksu United             2          9-0          6           3

2. FC Lime                    2          1-2         3             4

3. HyPS sininen            2          0-8         0

 

 

 

Sijoitusottelut: klo 14.20-16.00

14.20

Nuuksio -  FC Disco, kenttä 1

FC Harhasyöttö - Keika, kenttä 2

14.40

FC Wild - HyPS Valkoinen, kenttä 1

HyPS Sininen - Nuuksio, kenttä 2

15.00

FC Lime- FC Harhasyöttö, kenttä 1

Riksu - FC Wild, kenttä 2

15.20

FC Disco - HyPS Sininen, kenttä 1

Keika - FC Lime, kenttä 2

15.40

HyPS Valkoinen - Riksu, kenttä 1

 

Tulokset:

Sijat 1-3:

1. FC Wild

2. Riksu United

3. HyPS Valkoinen

 

Sijat 4-6:

4. Keika

5. FC Harhasyöttö

6. FC Lime

 

Sijat 7-9:

7. FC Disco

8. Nuuksio

9. HyPS Sininen

 

Kiitos joukkueille hienosta eläytymisestä fudikseen!

TURNAUSKUMPPANIMME

 

David Ruley, 050 530 6647, LähiTapiola

Precision -treenivälineet

TNT-Putki